1

Temat: eBrowser i eStats - nowe wersje w drodze

Na pierwszego września jest wstępnie planowane wydanie nowej wersji eBrowser 2.1, zawierającej sporo różnych, głównie "drobnych" zmian, takich jak między innymi wprowadzenie biblioteki kolorującej składnię w zależności od języka programowania / oznaczeń / innych oraz grupowanie obiektów. Następnym krokiem będzie wydanie wersji 3.0, która prawdopodobnie będzie zawierać model uprawnień użytkowników i kilka innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy ;-). Wydanie to jest planowane pod koniec obecnego roku, może na początku przyszłego, w zależności od dostępności czasu i ilości pomysłów :-).

Także skrypt statystyk otrzymał w ciągu ostatniego tygodnia sporo pracy, ze względu na to, że postanowiłem zrealizować część planów, które nie wymagają zmian w strukturze bazy danych względem 4.9, chociaż mogą wprowadzać nowe opcje konfiguracyjne oraz pełną niekompatybilność bibliotek, motywów i innych elementów, nie wprowadzając jednak jeszcze zależności od PHP5. Jest to dość duża aktualizacja i chociaż nie powinna mieć żadnego wpływu na zbieranie danych (które nie było prawie modyfikowane jeszcze od serii stabilnej) zostanie prawdopodobnie oznaczone jako eksperymentalne i dostępne równolegle do wersji stabilnych.
Główne zmiany to:
- zupełnie nowy motyw graficzny Fresh o nowoczesnym wyglądzie (prawdopodobnie będzie domyślnym),
- wprowadzenie opcjonalnego wyświetlania różnicy procentowej względem poprzedniej wartości,
- kolorowanie map z użyciem kolorów motywu,
- kolejna seria porządków w bibliotekach i motywach.
Wersja dostępna do pobrania ukaże się prawdopodobnie w ciągu dwóch miesięcy, być może będzie aktualizowana, zanim wprowadzę zależność od PHP5 i planowane zmiany w strukturze bazy danych.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.