1

Temat: Powrót do pracy

Dość długo nic nie pisałem, przyszedł czas na aktualizację. ;-)
W ostatnich miesiącach mój czas, pomijając studia, pochłaniała praktyczna nauka C++ i Qt4. Zdobyta wiedza przyda mi się przy pisaniu pracy inżynierskiej (ostatni semestr studiów :-D). Ostatnio udało mi się także w końcu zwiększyć ilość pamięci RAM w moim komputerze (z 512 DDR do 2048 DDR2), co znacząco wpłynęło na poprawę warunków pracy (jak i otworzyło kilka nowych dróg marnowania czasu na rozrywkę ;-)).

Prace nad eStats5 są kontynuowane, obecny plan przewiduje wydanie nowej wersji w okolicach września tego roku. Lista funkcji do dodania nie skurczyła się, a prędzej powiększyła. ;-)
Obecnie skupiam się nad dopracowaniem modułów baz dla wydania testowego (w tym wstępny port na PDO, głównie z powodu zaniechania wsparcia dla SQLite2 w PHP 5.3, co jest dość dziwnym posunięciem, jeśli wziąć pod uwagę fakt promowania PHP5 jako języka z wbudowaną bazą danych, SQLite2 właśnie...), kompatybilnego z 4.9 i przeznaczonego dla chętnych (nie będzie dostępne na stronie pobierania).
Jeśli chodzi o eBrowser to jest prawdopodobne bardzo, że pominę wydanie wersji 2.1 na rzecz przyśpieszenia prac nad 3.0 (jeśli ktoś wytrzymał 11 miesięcy to wytrzyma jeszcze kilka tygodni chyba ;-)).
Największą przeszkodą mogą być problemy z połączeniem się z serwerem, które generuje mi darmowo Telekomunikacja Polska...

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.