1

Temat: Przemyślenia na temat forum...

Zastanawiam się obecnie nad wymianą obecnego skryptu forum (punBB) na własne rozwiązanie napisane na potrzeby jednego z przedmiotów w styczniu. Brałem pod uwagę także aktualizację do nowszej wersji punBB lub wymianę na jego fork, czyli fluxBB. Jednak z powodu wewnętrznego podziału ich rozwój nie jest na tyle szybki jakbym chciał...

Tak więc posiadając własny produkt, który zawiera parę rzeczy, których inne nie mają, lub mają bardzo rzadko i to zwykle od niedawna (jak np. tagi) oraz ma  możliwość poszerzenia swoich własności o np. subskrypcje oparte o kanał Atom (według mnie poczta nadaje się tylko do przypominania hasła), to rozważam wprowadzenie właśnie jego. Wiadomo, że wygodniej się pracuje z własnym kodem, a jeśli miałoby to przynieść dodatkowe, przydatne możliwości dla użytkowników i administracji, to myślę, że można by spróbować (kiedy będę miał czas się tym zająć, nie wykluczam też etapu aktualizacji do nowego punBB). ;-)
Ponadto zajmuję się obecnie przygotowywaniem nowego wyglądu strony domowej, która ma teraz między innymi eksponować ten skromny "blog", więc podjęcie decyzji jest mi na rękę (ze względu na różnice w budowie bazy danych w różnych rozwiązaniach).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.