1

Temat: Złe wykrywanie przeglądarki w 4.9.61

Niestety, ale np. Windowsowego Google Chrome wykrywa jako Safari (dokładnie 534.30). Wcześniej było w porządku.

Natomiast zgłoszony przeze mnie "problem" z wyświetlaniem tych samych ikonek dla różnych wersji Windowsa wydaje się wyglądać na naprawiony, dziękuję smile

Aha i niestety nadal mam problem z językiem i trzeba podmieniać w locale.class.php...

Ostatnio edytowany przez lsz (21.07.2011 23:52:46)

2

Odp: Złe wykrywanie przeglądarki w 4.9.61

Dzięki, poprawione (poprawka wyjdzie najpóźniej pierwszego, tutaj poprawiony plik, położenie i nazwa taka jak część ścieżki po estats-4.9/), trochę się popsuła kolejność reguł wykrywania (a Chrome ma w swoim tekście identyfikacyjnym też ten z Safari).
Problemy z ikonkami wynikały z problemów z zapisem cache ich listy.
Co do tłumaczeń, to nie czytamy historii zmian... ;-)

zezwolenie na kontrolę używania gettext z użyciem stałej konfiguracyjnej ESTATS_GETTEXT

Dodaj do pliku konfiguracyjnego:

define('ESTATS_GETTEXT', FALSE);
Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

3

Odp: Złe wykrywanie przeglądarki w 4.9.61

Dzięki, poprawione (poprawka wyjdzie najpóźniej pierwszego, tutaj poprawiony plik, położenie i nazwa taka jak część ścieżki po estats-4.9/), trochę się popsuła kolejność reguł wykrywania (a Chrome ma w swoim tekście identyfikacyjnym też ten z Safari).

Tak, wiem o tym, że w Chrome jest nieco pomieszane wink

Ale skoro wcześniej było w porządku, od razu po aktualizacji i zauważeniu problemu postanowiłem napisać. Od tego jest ten dział.


Dodaj do pliku konfiguracyjnego:
define('ESTATS_GETTEXT', FALSE);

Już od razu po zobaczeniu, że problem nadal występuje stosowne zmiany wykonałem, dziwny problem... W końcu nie jest to tak konieczne, ale zawsze jakoś wygodniej czytać po polsku.

4

Odp: Złe wykrywanie przeglądarki w 4.9.61

lsz napisał/a:

Ale skoro wcześniej było w porządku, od razu po aktualizacji i zauważeniu problemu postanowiłem napisać. Od tego jest ten dział.

Dokładnie, przynajmniej do czasu aż się dorobimy jakiegoś prostego systemu zgłaszania błędów.

lsz napisał/a:

Już od razu po zobaczeniu, że problem nadal występuje stosowne zmiany wykonałem, dziwny problem... W końcu nie jest to tak konieczne, ale zawsze jakoś wygodniej czytać po polsku.

Tzn. pomaga ustawienie tej stałej, czy nie? Bo już się pogubiłem. ;-)

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

5

Odp: Złe wykrywanie przeglądarki w 4.9.61

Emdek napisał/a:

Tzn. pomaga ustawienie tej stałej, czy nie? Bo już się pogubiłem. ;-)

Po prostu zamieniam linię w lib/locale.class.php:

			self::$Gettext = extension_loaded('gettext');

na

			self::$Gettext = FALSE;

6

Odp: Złe wykrywanie przeglądarki w 4.9.61

No tak, ale można już to wymuszać bez konieczności poprawiania tego za każdym razem kiedy pojawi się nowa wersja. ;-)

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

7

Odp: Złe wykrywanie przeglądarki w 4.9.61

Dobrze, przetestuję, ale od następnej wersji wink

8

Odp: Złe wykrywanie przeglądarki w 4.9.61

Przetestowane i działa jak należy.