1

Temat: Brak słów kluczowych oraz wyszukiwarek [kod JS]

Witam,

Nie są ujęte żadne słowa kluczowe i wyszukiwarki w statystykach. W konkurencyjnych rozwiązaniach (używam kilku statystyk, nie będę wymieniał jakich) takie dane są zliczane - np. słowa kluczowe, wyszukiwarki.

Kod wstawiony na stronę to jednoczęściowy JS z <noscript>

2

Odp: Brak słów kluczowych oraz wyszukiwarek [kod JS]

Jak i nie ma dla nich strony odsyłającej (a to jest niezbędne dla tej funkcji), takie wady używania kodu JS (kiedy to tylko możliwe najlepiej używać wersji podstawowej, PHP).
Ale nie jest to coś nie do zrobienia (atrybut document.referrer), ale wymaga dość sporych zmian, więc najprawdopodobniej trzeba będzie na to poczekać do kolejnego dużego wydania (chociaż możliwe, że będzie jakiś backport do obecnej gałęzi, zależy jak się to uda rozwiązać).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

3

Odp: Brak słów kluczowych oraz wyszukiwarek [kod JS]

Z racji używanego CMSa nie mogę za wiele zrobić. Mogę ew. umieścić kod php przed skryptem (przed </body>), ale tego jeszcze nie próbowałem. Nie wiem jak to będzie działać.

Ostatnio edytowany przez lsz (11.10.2011 14:43:41)

4

Odp: Brak słów kluczowych oraz wyszukiwarek [kod JS]

Najlepiej po prostu spróbować np. z testową instalacją skryptu (np. z użyciem SQLite) żeby nie namieszać sobie w danych na czas testów.
Nie znam budowy tego CMSa (w ciemno zakładam, że to jakiś autorski) i mogę najwyżej wyobrazić sobie konflikty związane np. z użyciem tej samej bazy danych MySQL.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

5

Odp: Brak słów kluczowych oraz wyszukiwarek [kod JS]

Gdzie najlepiej wstawić kod php? Przed </head>?

Ostatnio edytowany przez lsz (11.10.2011 14:52:39)

6

Odp: Brak słów kluczowych oraz wyszukiwarek [kod JS]

Najlepiej (ze względu na wysyłanie nagłówków, cookies) byłoby wstawić w pierwszej linii, zanim cokolwiek trafi do przeglądarki (choćby nawet spacja).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

7

Odp: Brak słów kluczowych oraz wyszukiwarek [kod JS]

Niestety, na tę chwilę za bardzo nic nie mogę poradzić.

A system to wcale nie autorski, ale używany od lat Joomla. Tyle, że zawsze były problemy z wstawianiem kodu php (po prostu niby jest w podglądzie index.php szablonu, ale ostatecznie w źródle strony jest usuwany), a w ostatniej wersji także ze wstawianiem skryptów do artykułów.

Znalazłem jakieś rozszerzenie, ale działa ono niestety chyba tylko z artykułami, modułami itp.

W sumie nie jest to aż takie potrzebne i raczej mogę się obejść samym kodem JS.

Ostatnio edytowany przez lsz (11.10.2011 15:09:25)

8

Odp: Brak słów kluczowych oraz wyszukiwarek [kod JS]

Ano tak, teraz kojarzę. :-)
Pamiętam, że kiedyś specjalnie ściągnąłem Joomlę żeby to zbadać, ale jakoś się to na tym urwało, zdążyło ją już wywiać z dysku przy jakichś porządkach.
Dobra, nieważne, mam idealne miejsce chyba (Joomla 1.7, bez uruchamiania, ale powinno działać i to na każdej raczej), konkretnie plik index.php używanego motywu i wstawić kod zaraz na jego początku.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

9

Odp: Brak słów kluczowych oraz wyszukiwarek [kod JS]

lsz napisał/a:

Tyle, że zawsze były problemy z wstawianiem kodu php (po prostu niby jest w podglądzie index.php szablonu, ale ostatecznie w źródle strony jest usuwany) [...].

PHP jest server-side, tzn. wykonywany po stronie serwera a nie przekazywany klientowi. W źródle strony ma być "usunięty". Żeby przetestować wykonywanie PHP z jakiegoś skryptu, wklej np.

<?php echo'<h1>test</h1>'; ?>

i w źródle strony powinieneś zobaczyć:

<h1>test</h1>