1

Temat: wielkość bazy danych

po 4 dniach od instalacji estats i małej odwiedzalności strony (ok. 260 unikalnych hostów + 850 odwiedzin robotów sieciowych) backup bazy danych zajmuje 3.6MB , jak tak dalej pójdzie to w miesiąc baza przekroczy 25MB, w przypadku gdy wzrośnie odwiedzalność strony może się okazać, że baza przyrasta w tempie 50 czy 100MB miesięcznie. Co autor zamierza w tej kwestii?

2

Odp: wielkość bazy danych

Autor zaleca włączenie usuwania "starych" danych statystyk Szczegółowych (Zaawansowane -> GUI -> Detailed -> keepalldata - odznaczyć tę opcję) lub kasować je co jakiś czas ręcznie.
A w przyszłości zamierzam utworzyć przy instalacji profile (być może dostępne także po instalacji, w konfiguracji), które będą zawierać przedefiniowane konfiguracje zależne od potrzeb i możliwości użytkowników.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

3

Odp: wielkość bazy danych

proszę o doprecyzowanie co autor rozumie przez słowo "starych". W ustawieniach mam opcję keepalldata , która może być włączona lub nie. Niestety nie ma żadnego objaśnienia o jakie zakresy czasowe i jakie dane chodzi.

ps. czy istnieje jakiś opis wszystkich opcji zaawansowanych? Trudno się domyślić co oznacza Logs amount, Offset czy też Maintenance sad

4

Odp: wielkość bazy danych

Stare, czyli np. sprzed ponad tygodnia.
To właśnie te dane zajmują zdecydowanie najwięcej miejsca i to ich najwięcej przybywa, w tempie proporcjonalnym do ilości wizyt.   
Opisy wszystkich opcji dostępne są w dokumentacji:
http://estats.emdek.cba.pl/index.php?pa … ced-config

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.