Temat: Problem przy instalacji...

przy instalacji najnowszej wersji na serwerze www.nazwa.pl jest taki komunikat:

"Nieprawidłowe przekierowanie

Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.

*   Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.

bede wdzieczny za pomoc!

2

Odp: Problem przy instalacji...

Sprawdź czy plik config.php ma zawartość, a jeśli tak, to czy ma odpowiedni CHMOD.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

3

Odp: Problem przy instalacji...

Plik config.php jest pusty, ma ustawione prawa CHMOD 666 - nadal ten sam problem...

Ostatnio edytowany przez snajper456 (10.09.2006 13:31:26)

4

Odp: Problem przy instalacji...

Hm, to bardzo dziwne, że plik się nie zapisał. Gdy nie zostanie zapisany PHP musi zwrócić błąd, a z tego wynika, że tak się nie stało.
Spróbuj usunąć plik lib/db.php i ponowić proces instalacji.
Jeśli problem wystąpi ponownie, to pozostanie chyba tylko wkleić do niego odpowiednio spreparowaną zawartość.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

5

Odp: Problem przy instalacji...

ale ja nie mam takiego pliku na serwerze :-)

nie ukrywam ze statystyki sa rewelacyjne i bardzo mi zalezy!

dodam jeszcze ze informacja o bledzie:

"Nieprawidłowe przekierowanie
Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.
*   Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek."

pokazuje sie wowczas gdy po wgraniu plikow na serwer i ustawieniu odpowiednich praw CHMOD probuje uruchomic instalatora...

Ostatnio edytowany przez snajper456 (10.09.2006 16:13:44)

6

Odp: Problem przy instalacji...

snajper456 napisał/a:

ale ja nie mam takiego pliku na serwerze :-) (...)

snajper456 napisał/a:

(...)pokazuje sie wowczas gdy po wgraniu plikow na serwer i ustawieniu odpowiednich praw CHMOD probuje uruchomic instalatora...

Yhm, to by się zgadzało, bo plik db.php jest kopiowany do /lib/ w trakcie procesu instalacji smile

snajper456 napisał/a:

(...)Firefox wykrył (...)

Jakkolwiek ja, w przeciwieństwie do niektórych tu obecnych ( wink ) nie jestem nastawiony anty-FireFox'owo, tak nie zadziwiłbym się, gdyby miał tu miejsce jakiś błąd FF. Powiedz proszę, jakiej jego wersji używasz?
I jeżeli masz taką możliwość, to najlepiej (jeszcze zanim powiesz), spróbuj odpalić http://adrestwojejstrony/estats/ (tyle, bez żadnego index.php na końcu etc.) w przeglądarce Opera (której używam zarówno ja, jak i Emdek, twórca eStasts*) i powiedz co wtenczas się dzieje.
Aha, jeśli z jakichś przyczyn nie możesz teraz uruchomić Opery, to warto by też spróbować tym programem do ściągania wirusów - InternetExplorer.
On umie też (poza ściąganiem wirusów) otwierać strony www, więc też powinien trochę rozjaśnić sytuację w razie co.

*To nie jest kryptoreklama, to informacja techniczna dla dobra ogółu ;

7

Odp: Problem przy instalacji...

Właściwie powinienem spytać od razu, czy proces instalacji w ogóle się rozpoczął, czy problem wystąpił po jego zakończeniu smile.
Bo jeśli przed, to sprawdź czy pliki w install/langs/ mają prawa zezwalające na ich odczyt i czy w ogóle się tam znajdują.
Jeśli po instalacji, to sprawdź czy nie ma takich samych problemów z plikami z katalogu langs/.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

8

Odp: Problem przy instalacji...

1. wersja FF jakiej uzywam to 1.5.0.6 i nie sadze aby tu byl jakis problem poniewaz w IE mam taki komunikat:
"[500] Internal Server Error: Wewnętrzny błąd serwera" natomiast Opera w ogole nie otwiera adresu http://moja_strona.pl/estats/ (bez zadnego index itp) - pokazuje sie klepsydra ladowania i tyle... - jednak po dosyc dlugim czasie pojawia sie ten sam blad co w IE

2. problem pojawia sie zaraz jak tylko ustawie wszystkie odpowiednie prawa CHMOD zgodnie z instrukcja i probuje uruchomic instalacje http://moja_strona.pl/estats/

3. w install/langs sa pliki:  .htaccess, pl.php oraz en.php  - juz nawet wszystko ustawilem na maxymalne prawa i nadal jest ten sam problem

Wyslalem tez opis tego problemu do firmy NetArt i otrzymalem taka podpowiedz:

"Z tego co widze Państwa aplikacja próbuje wykorzystać przekierowanie
302, jendakże nie udaje jej się to gdyż poprostu się zapętla. Prosze
sprawdzić czy wyszystkie scieżki są wpisane prawidłowo."

Ostatnio edytowany przez snajper456 (11.09.2006 12:30:17)

9

Odp: Problem przy instalacji...

Hm, bardzo dziwne.
Spróbuj może jeszcze wpisać bezpośredni adres instalatora, install/index.php?path=pl/.
Przekierowanie może tam wystąpić wyłącznie w dwóch wypadkach, albo wykryty zostanie przez PHP plik lib/db.php lub PHP nie będzie w stanie odczytać pliku langs/pl.php i / lub install/langs/pl.php.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

10

Odp: Problem przy instalacji...

Wpisalem bezposredni adres tak jak podales i nic z tego niestety, ustawilem tez juz kurcze prawa na 777, tak jak pisalem wczesniej nie mam pliku "db.php" w katalogu LIB - dalej ten sam problem...

Ale jest jeszcze jedna sprawa :-)
Na tym samym serwerze nawet dokladnie w tej samej lokalizacji katalogow jakies kilka miesiecy temu zainstalowalem poprawnie Twoje statystyki ale starsza wersje i wszystko bylo OK - jednak gdy w zeszlym tygodniu chcialem je przegladnac to wlasnie pokazal sie ten sam problem czyli:
"Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie." itd
Wiec tak jakby cos na serwerze bylo nie tak.....

11

Odp: Problem przy instalacji...

Jeśli tak się dzieje i na pewno nie ma tamtego pliku w lib/, to znaczy, że PHP nie widzi pliku langs/pl.php i lub install/langs/pl.php.
Najlepiej by było gdybyś podał adres strony i wykonał poniższe operacje na pliku install/index.php.
Zamień wystąpienie:

error_reporting (0);

Na:

error_reporting (E_ALL);

Poprzedź komentarzem (//) wszystkie linie zawierające wystąpienie funkcji header.
A jutro (niestety dopiero wieczorem) przyjrzę się temu problemowi.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

12

Odp: Problem przy instalacji...

1. nie ma tego pliku w LIB na 100%

2. www.ichor.pl/estats/

3. zamienilem na E_ALL, poprzedzilem komentarzem funkcje HEADER ale nie wiem czy dobrze...

4. ale tutaj http://mojaprzyszlosc.org/estats/ wszystko jest OK a jest to ten sam serwer i identycznie przegrywalem katalog eStats i ustawialem CHMOD, kurcze...

13

Odp: Problem przy instalacji...

Wysłałem na podany przez Ciebie email dane kontaktowe, w ten sposób problem zostanie rozwiązany szybciej, a jeśli rozwiązanie może okazać się przydatne dla innych, to zamieszczę opis smile.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

14

Odp: Problem przy instalacji...

Witam,
Czy udało się rozwiązać ten problem?
Jeśli tak to proszę o wskazówki bo u mnie dzieje się dokladnie to samo - na 1 serwerze zainsalowalem ale na drugim niestety nie.
Dokladnie ten sam przypadek co opisany powyżej.
Jeśli można - gg 6012945 - proszę o wskazówki.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

15

Odp: Problem przy instalacji...

Zdaje się, że przyczyna była podawana już w jakimś wątku ;-), winna okazała się niewłaściwa konfiguracja serwera (niewłaściwe ustawianie wartości niektórych zmiennych).

Rozwiązanie:

W plikach index.php oraz install/index.php należy podmienić linię:
[code]$PInfo = explode ('/', $_SERVER['PATH_INFO']);[/code]
Na:
[code]$PInfo = explode ('/', $_SERVER['ORIG_PATH_INFO'])

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.