1

Temat: Nie mogę usunąć folderów...

Po próbie usunięcia folderów (m.in. lags, page, lib) otrzymuję komunikat:
ERROR:>       Requested action not taken (e.g., file or directory not found, no access). (CuteFTP)
O co chodzi?
Ma to cos wspolnego z plikami .htaccess? Bardzo proszę o pomoc.

2

Odp: Nie mogę usunąć folderów...

Chyba ten problem nie zalezy od estats. Raczej powinienes szukac pomocy u admina serwera na ktorym lezy Twoja strona.
Moze podaj ktora wersje uzywasz, ale nie sadze by to pomoglo rozwiazac problem.

3

Odp: Nie mogę usunąć folderów...

Usuwanie napisał/a:

Po próbie usunięcia folderów (...)

1 - Czy zmieniałeś chmod?
2 - Czy możesz tworzyć w tej samej lokalizacji nowe foldery a następnie je usuwać?
3 - Czy próbowałem je usuwać innym niż CuteFTP programem?

Usuwanie napisał/a:

Ma to cos wspolnego z plikami .htaccess?

Tylko jeśli byłyby jakoś uszkodzone (jako pliki). Ale to raczej niezbyt prawdopodobne!

4

Odp: Nie mogę usunąć folderów...

Kobra napisał/a:
Usuwanie napisał/a:

Po próbie usunięcia folderów (...)

1 - Czy zmieniałeś chmod?
2 - Czy możesz tworzyć w tej samej lokalizacji nowe foldery a następnie je usuwać?
3 - Czy próbowałem je usuwać innym niż CuteFTP programem?

Usuwanie napisał/a:

Ma to cos wspolnego z plikami .htaccess?

Tylko jeśli byłyby jakoś uszkodzone (jako pliki). Ale to raczej niezbyt prawdopodobne!

1. Są ustawione na 750 lub 700.
2. Moge.
3. Tak

5

Odp: Nie mogę usunąć folderów...

Grzesiek napisał/a:

1. Są ustawione na 750 lub 700.

A możesz je zmieniać (czy też pojawia się błąd)?

Dziwna sytuacja. Nie używasz przypadkiem "serwera" OVH?
Dziś wieczór powinien pojawić się Emdek, On może mieć jakieś konkretniejsze pomysły.
Ja na razie proponuję jeszcze (po omacku) :
1 - Jeśli w tych folderach których nie da się usunąć są jakieś pliki, to najpierw je wywal, a dopiero później spróbuj same foldery.
2 - Ew. sprawdź chmod'y wyżej wspomnianych plików (jeśli nie dałoby się ich usunąć).
3 - Upewnij się, że w twoim kliencie FTP masz włączone wyświetlanie plików ukrytych

6

Odp: Nie mogę usunąć folderów...

No cóż, osobiście nie mam nic do dodania :-).
Może to być zarówno problem z prawami dostępu jak i plikami .htaccess, tyle, że co do drugiej możliwości, to serwery jeśli ich "nie lubią", to zwykle nie pozwalają ich nawet wysłać :-).
Jeśli masz dostęp do menedżera plików w panelu konta, to spróbuj nim je usunąć, jeśli to nie pomoże, lub nie masz takiej możliwości, to pozostaje jedynie kontakt z administratorem.
Z samymi statystykami nie ma to nic wspólnego, bo one same nie tworzą, ani nie modyfikują tych katalogów.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

7

Odp: Nie mogę usunąć folderów...

Kobra napisał/a:
Grzesiek napisał/a:

1. Są ustawione na 750 lub 700.

A możesz je zmieniać (czy też pojawia się błąd)?

Dziwna sytuacja. Nie używasz przypadkiem "serwera" OVH?
Dziś wieczór powinien pojawić się Emdek, On może mieć jakieś konkretniejsze pomysły.
Ja na razie proponuję jeszcze (po omacku) :
1 - Jeśli w tych folderach których nie da się usunąć są jakieś pliki, to najpierw je wywal, a dopiero później spróbuj same foldery.
2 - Ew. sprawdź chmod'y wyżej wspomnianych plików (jeśli nie dałoby się ich usunąć).
3 - Upewnij się, że w twoim kliencie FTP masz włączone wyświetlanie plików ukrytych.

Nie jest to serwer OVH.

Zrobilem taki test:
Utworzylem folder i skopiowalem do niego plik .htaccess z jednego z folderow tych statów.
Tego folderu nie moge juz usunac, a plik .htaccess nie jest wcale widoczny w zadnym
kliencie FTP! Nie mam zadnego panelu, chyba wizyta u admina bedzie konieczna..

8

Odp: Nie mogę usunąć folderów...

No cóż, dziwne ustawienia serwera powodują dziwne problemy ;-).
Jeśli z dziwnych powodów administratorowi nie podobają się te pliki, to powinien zabronić ich wysyłania, a nie usuwania, bo to nie ma sensu...

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.