1

Temat: Lista życzeń i plany na przyszłość - eStats 4.5

Prace nad kolejną wersją skryptu trochę się przedłużą (ograniczony czas z powodu studiów....), więc będę miał więcej czasu nad zastanowieniem się nad nową funkcjonalnością kolejnej wersji (prawdopodobnie oznaczonej numerem 4.5). Główną zmianą będzie przepisana konfiguracja, dająca znacznie większe możliwości, lecz nie wprowadzająca bałaganu, gdyż ukryta w Zaawansowanych, zbliżonych zasadą działania do rozwiązań zastosowanych w przeglądarkach Opera i FireFox. Dodane zostały także nowe przeglądarki, systemy operacyjne i roboty sieciowe. W planach jest możliwość edycji ich listy w ramach Zaawansowanych. Rozbudowana ma być także biblioteka "rysująca" wykresy oraz wiele innych drobiazgów :-).
Najprawdopodobniej zostanie usunięte wsparcie dla aktualizacji z wersji 3.x (być może powstanie oddzielny skrypt konwertujący dane, ale to nie jest pewne) oraz wstrzymane zostaną (być może jedynie czasowo) prace nad modułem obsługującym pliki tekstowe, gdyż z założenia jest mało wydajny i posiada znacznie ograniczone możliwości, a dostęp do baz danych (MySQL i SQLite) jest coraz łatwiejszy.
Pierwsze poglądowe wersje mogą pojawić się w okolicach nowego roku, ale niczego nie mogę niestety obiecać.
Jeśli macie jakieś propozycje zmian i nie chodzi o geolokalizację ;-) (którą można wprowadzić, ale kosztem dość dużego spadku wydajności), to możecie je podawać w tym wątku, być może, jeśli będą praktyczne i "opłacalne", to zostaną zrealizowane :-).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

2

Odp: Lista życzeń i plany na przyszłość - eStats 4.5

My możemy spokojnie porozmawiać @GG, ale chyba nie zaszkodzi jeśli o tu dołączę kilka słów wink

Emdek napisał/a:

Dodane zostały także nowe przeglądarki, systemy operacyjne i roboty sieciowe.

Liczę na NetSprint -krótko ujmując.

Emdek napisał/a:

Najprawdopodobniej zostanie usunięte wsparcie dla aktualizacji z wersji 3.x (być może powstanie oddzielny skrypt konwertujący dane, ale to nie jest pewne) oraz wstrzymane zostaną (być może jedynie czasowo) prace nad modułem obsługującym pliki tekstowe, gdyż z założenia jest mało wydajny i posiada znacznie ograniczone możliwości, a dostęp do baz danych (MySQL i SQLite) jest coraz łatwiejszy.

Jestem zdecydowanie za! Dobry skrypt nawet powinien mieć wymagania ( wink ), więc nie ma się po co ograniczać.

Emdek napisał/a:

Pierwsze poglądowe wersje mogą pojawić się w okolicach nowego roku, ale niczego nie mogę niestety obiecać.

Nowy rok + nowe eStats... Oszczędzę na szampanie, dwie okazje na raz wink

Emdek napisał/a:

Jeśli macie jakieś propozycje zmian (...)

Właściwie od "zawsze" o tym myślałem, ale detalik, więc w końcu nic nie napisałem. Jednak, skoro już jest temat, to IMO fajnie by było, aby w trybie admina eStats w "Szczegółowych" generował jeszcze (w formie zlinkowanej ikony lub linkując nazwę hosta) :  http://www.dnsstuff.com/tools/whois.ch? … AJĄCEGO}#, chyba nie muszę mówić co to ma na celu wink

Emdek napisał/a:

(...) nie chodzi o geolokalizację ;-) (którą można wprowadzić, ale kosztem dość dużego spadku wydajności)

Hm, nigdy tego nie rozważałem. Ale IMO można by ją wykonać na zasadzie opcji (nie każdy kocha wydajność wink ). Po co w ogóle o tym mówię? Bo to moja stała opinia na ten temat, więc od razu piszę.

I to tyle ode mnie smile

3

Odp: Lista życzeń i plany na przyszłość - eStats 4.5

Kobra napisał/a:

Liczę na NetSprint -krótko ujmując.

Wyszukiwarki to oddzielna sprawa ;-).
Wszystko w swoim czasie, najpierw postaram się ruszyć chociaż wizualną stronę edytora, następnie pobieranie słów kluczowych i ewentualnie ranking najpopularniejszych wyszukiwarek :-).

Co do Whois, jest w rozwojowej już od kilku miesięcy :-).

Co do wydajności, rozważam opcję kilku profilów konfiguracji wybieranych przy instalacji, nastawionych na potrzeby i możliwości użytkowników.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

4

Odp: Lista życzeń i plany na przyszłość - eStats 4.5

Wsparcie dla plików tekstowych zostało całkowicie usunięte (jednak możliwa będzie migracja danych z modułu TXT), włączając w to także zapis plików konfiguracyjnych oraz logów, które będą od tej pory przechowywane w bazie danych.
Także aktualizacja z serii 3.x została usunięta, więc jeśli ktoś posiada jeszcze skrypt w tej wersji, to zalecam migrację na 4.0 aby uniknąć późniejszych problemów z przeniesieniem danych.
Rozważam także przeniesienie ciągów z plików językowych do bazy danych, ale to nic pewnego.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

5

Odp: Lista życzeń i plany na przyszłość - eStats 4.5

co do wyszukiwarek, mi nie wykrywa Epiphany (z Gnome).

6

Odp: Lista życzeń i plany na przyszłość - eStats 4.5

tak jeszcze sprawdziłem i obecna wersja nie wykrywa OperyMini. Poza tym myślę sobie że może można by dodać wykrywanie jaką dystrybucją Linuxa posługiwał się gość (przynajmniej te najpopularniejsze), oraz identyfikować wejścia wykonane z tel GSM (obecnie podawane to jest jakoś tak: "*.plusgsm.pl     PL     Brak danych Brak danych").

7

Odp: Lista życzeń i plany na przyszłość - eStats 4.5

Co do przeglądarek, to obsługa Epiphany jest zdaje się od samego początku, lub przynajmniej od pierwszej publicznej wersji ;-). Chyba, że teraz coś Gnome namieszało z ciągiem identyfikacyjnym...
Obsługa Opery Mini została dodana do wersji rozwojowej już kilka miesięcy temu :-).
Co do wykrywania dystrybucji, no cóż, rozważałem to już kiedyś, ale jest kilka ale, dane o nazwie przekazuje niemal wyłącznie Firefox, a to też zależy od dystrybucji, poza tym, dodatkowe dane zapychałyby raczej tylko niepotrzebnie bazę, a także wprowadzały zamieszanie... Inną opcją rozwiązania tego problemu mogłoby być, idąc w ślady rozwiązania problemu przeglądarek, wydzielenie listy głównych rodzin systemów i oddzielne wyświetlanie ich wersji.
Ostatecznością może być wyświetlanie informacji o dystrybucji w widoku Statystyk szczegółowych.
Co do telefonów komórkowych, ciężko o dane, bez których nie ma mowy o wykryciu przeglądarki i telefonu...

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

8

Odp: Lista życzeń i plany na przyszłość - eStats 4.5

Emdek napisał/a:

Co do Whois, jest w rozwojowej już od kilku miesięcy :-)

Emdek napisał/a:

Obsługa Opery Mini została dodana do wersji rozwojowej już kilka miesięcy temu :-)

Od zawsze Ci powtarzam Emdek - publikuj nowe wersje tak często, jak to możliwe!
W gruncie rzeczy to także propozycja zmian ode mnie wink

9

Odp: Lista życzeń i plany na przyszłość - eStats 4.5

No tak, ale to trochę bez sensu, bo nie będzie się dało potem przenieść z nich danych, nie będzie na pewno zachowana kompatybilność :-).
Jedyne co mogę zrobić, to umieszczać na serwerze wersje preview i zakładać takie wątki i zdradzać w nich część zmian ;-).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.