1

Temat: estats 4.0.45

Kilka uwag dotyczących najnowszej wersji:
1.Czy da się jakoś zmienić sposób wyświetlania liczb? Jeśli chodzi o mnie, to "3K" wygląda bajecznie dziwnie, choć wiem co to znaczy ;p
Powinna być opcja w ustawieniach do zmiany
2.Przy wyświetlaniu nazw stron(w popularności) nie mogę uzyskać znaku "\". Chciałbym np. wyświetlać nazwę strony jako np. "Newsy\$kategoria". Przy eStats 3 wychodziło(wpisywałem "\\"), teraz obojętnie co nie próbuję zrobić, to zawsze wyświetla nazwę bez "\"
3.Coś jest nie tak z obsługą bazy danych lub samymi funkcjami php. Moje konto na serwerze ma ograniczenia w czasie wykonywania skryptów... Drugi raz po zainstalowaniu wersji 4 limit przekroczyłem. Coś musi być nie tak... jakieś pętle nieskończone? :>
4.Nie wczytują mi się antipiksele w administracji(tam, gdzie się je wybiera).
5.W stosunku do wersji 3 brakuje mi dostępu do kilku danych. Próbowałem znaleźć je samemu,  ale kod jest jak dla mnie strasznie zamotany - nigdzie tego nie znalazłem, co mnie mocno zdziwiło ;p
Chodzi mi mianowicie o ilość: odwiedzin, odsłon oraz osób online. W wersji 3 były specjalne skrypty.

2

Odp: estats 4.0.45

1. Tak, wystarczy wyedytować plik lib/main.php, funkcja e_number.
2. Więc użyj znaku specjalnego & # 092; (bez spacji).
3. Za mało informacji; jaki moduł bazy, przy zbieraniu danych, czy przy ich wyświetlaniu?
4. Może masz wyłączoną obsługę JS?
5. Można je wyciągnąć, wystarczy wywołać funkcję e_visits.

Pakiet extras pojawi się wkrótce.
Po prostu mam także bardzo wiele spraw na głowie, a tej wersji poświęciłem już cztery miesiące pracy tongue.
Proszę jedynie o trochę wyrozumiałości wink.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

3

Odp: estats 4.0.45

ad.3 Baza MySQL. Wydaje się, że błąd dotyczy raczej wyświetlania. Dopiero gdy chwilę poszperam na stronach z wynikami, to blokuje mi się baza ;p

ad.5 funkcja e_visits wyświetli... ??? odwiedziny, odsłony, online czy wszystko na raz w jakiejś formie?

4

Odp: estats 4.0.45

Dziwne, żadnych nieskończonych pętli nie stosowałem tongue.
Jeśli się to powtórzy, to napisz na jakiej dokładnie podstronie (ID) występuje ten problem.

Funkcja zwraca tablicę z danymi (w podanej kolejności, licząc od zera): odwiedziny, odsłony, wykluczone, największą liczbę, liczbę z ostatniej godziny, doby, tygodnia, miesiąca, roku i online. Gdzie największa liczba to tablica zawierająca liczbę i znacznik czasu.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

5

Odp: estats 4.0.45

Podejrzewam, że nie będzie łatwo to wyłapać... ale postaram się smile

Co do funkcji e_visits... tablica jednowymiarowa z indeksami od 0-9... nie kumam tego

Emdek napisał/a:

Gdzie największa liczba to tablica zawierająca liczbę i znacznik czasu.

co trzeba zaincludować, żeby działało?
Gdy includuję to, co było przy extrach dla wersji 3, czyli

<?php define ('e_PATH', 'estats/');
if (is_readable (e_PATH.'stats.php')) include (e_PATH.'stats.php');?>

to wyrzuca mi error:

Fatal error: Call to undefined function: e_date() in /estats/lib/db.php on line 109

6

Odp: estats 4.0.45

Jeszcze w sprawie wyświetlania liczb z wielokrotnościami...

nie lubię edytować plików, bo przy kolejnej wersji estats będę musiał robić to ponownie ;P
może po prostu dodatkowa opcja w ustawieniach?? ;P

7

Odp: estats 4.0.45

Sory za trzeci post pod rząd...

Ale bardzo ważna kwestia się pojawiła, odnośnie

Emdek napisał/a:

Dziwne, żadnych nieskończonych pętli nie stosowałem tongue.
Jeśli się to powtórzy, to napisz na jakiej dokładnie podstronie (ID) występuje ten problem.

Jestem w 100% przekonany, że błąd jest przy wchodzeniu na stronę "Szczegółowe". Strony długo się wczytuje i w końcu i tak jej się nie udaje. Zaraz po tym strona jest zabita na czas blokady smile)

8

Odp: estats 4.0.45

Największa liczba odwiedzin smile. Jest to tablica zawierająca te dwa elementy (samą liczbę i znacznik czasu).

Kod aktywujący się zmienił (informacje są oczywiście w README tongue).
Będzie trzeba jeszcze dołączyć plik lib/main.php, tam znajduje sie ta brakująca funkcja smile.

Co do opcji, co za dużo to nie zdrowo wink.
Teraz żeby się w tym połapać potrzebna jest już właściwie jakaś dokumentacja (w planach).
Poza tym, po najechaniu na liczbę mamy dymek z "normalną" wink.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

9

Odp: estats 4.0.45

Aha, dziękuję za informację, przyjrzę się temu w wolnym czasie...
Masz może ustawioną jakąś niestandardową liczbę wyświetlanych pozycji?
A może błąd pojawia się przy próbie przeglądania szczegółów wizyt?

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

10

Odp: estats 4.0.45

Nie zgadzam się z opinią, że co za dużo opcji to nie zdrowo ;p
Im więcej możliwości konfiguracyjnych tym lepiej wink
Może tylko edycja Języków jest zbędna ;p
A co do tooltipa... może w takim razie by na odwrót zrobić big_smile w tooltipie takie nikomu niepotrzebne zaokrąglenie ;p

W liczbie wyświetlanych elementów zmieniłem tylko liczbę przy popularności stron na 60.
Wracając do podstrony "Szczegółowe". Nie mogę przejrzeć szczegółów wizyt, gdyż w ogóle strona się nie wczytuje....
Dopiero teraz, gdy padła mi baza i jest "Could not connect database!" to strona się wczytała smile Tylko oczywiście nie ma żadnych danych ;p

11

Odp: estats 4.0.45

Takie coś mogłoby jedynie występować w formie "ukrytej konfiguracji", coś takiego jak about:config lub opera:config wink.
Odwrotnie to już mija się z celem big_smile.
To może tak, jaką wersję MySQL masz dostępną na serwerze (testowane było na 5.22)?

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

12

Odp: estats 4.0.45

Może być ukryte... może w pliku config.php ???

wersja bazy - wg wp to: 3.23.57

13

Odp: estats 4.0.45

Oj, bardzo zabytkowa i prymitywna seria...
Chyba jedyne co może pomóc do zmuszenie administracji do aktualizacji...
Choć sam nie wiem (po pobieżnym przeglądnięciu manuala), które zapytanie jest problematyczne dla tej bazy...
Co do tych dodatkowych ustawień, to widziałbym to jako dodatkową kartę, ewentualnie pola edycji wyświetlane byłyby po kliknięciu w przycisk / link.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

14

Odp: estats 4.0.45

Wracając jeszcze do znaku specjalnego &#092;

wpisuję:
define ('e_ID', "pomoc&#092;[nazwa]");
define ('e_TITLE', "Pomoc&#092;$kat[nazwa]");

i zamiast "Pomoc\kategoria" wyswietla się "Pomoc&#092;kategoria

15

Odp: estats 4.0.45

ech, zapomniałem ;p

Wracając jeszcze do znaku specjalnego \

wpisuję:
define ('e_ID', "pomoc& # 092;[nazwa]");
define ('e_TITLE', "Pomoc& # 092;$kat[nazwa]");

i zamiast "Pomoc& # 092;kategoria" wyswietla się "Pomoc\kategoria" ;p

of kors bez spacj

Posty [ 1 do 15 z 34 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź