1

Temat: www.../estat/index.phppl/admin - brak slasha po indexsie w linkach

Witam,
niby się wszystko zainstalowało dobrze, do statystyk wszedłem, lecz nie mogę się nigdzie przełączyć, bo we wszystkich linkach jakby brakuje slasha po estat/index.php i wyświetla się błąd http 404, przy próbie kikania na linki. Zauważyłem na stronie projektu, że powinno być np. tak: /index.php?path=pl/detailed - z tego wynika, że powinien być jakiś katalog /pl/ jeszcze. U mnie takiego katalogu nie bylo i po instalacji też nie ma. Czy ktoś mógłby powiedzieć mi jak to ewentualnie naprawić? Wersja estat 4.5.09.

2

Odp: www.../estat/index.phppl/admin - brak slasha po indexsie w linkach

Sprawdź zawartość zmiennych konfiguracyjnych w bazie, tabela estats_configuration, pola (kolumna name.

Wypróbuj jedną z poniższych konfiguracji (lewa kolumna wartość name, prawa to value:

Path|mode	1
Path|prefix index.php?path=
Path|separator	?

Lub:

Path|mode	0
Path|prefix	index.php?path=?vars=
Path|separator	&

Po każdej zmianie należy usunąć pliki z katalogu data/cache/.

Nie ma żadnego katalogu pl/ ;-).
To tylko forma przekazywania danych w adresie, PATH_INFO, zresztą domyślnie wyłączona, gdyż niektóre serwery mają z nią problemy.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

3

Odp: www.../estat/index.phppl/admin - brak slasha po indexsie w linkach

Sory, Michale że się czepiam, bo wiem że nie masz za wiele czasu, ale jak miałby wyglądać taki goowy skrypt do usunięcia tego błędu, bo nie chciałbym czegoś skopsać ;/ (mam jeszcze inne tabele w tej bazie) A może ktoś inny mógłby mi pomóc... Z góry dzięki... Aha, mam też sugestię, abyś w pobieralni udostępnił jakiś skrypcik do kompletnej deinstalacji z bazy MySQL tabel estat_ - myślę, że byłoby to pomocne początkującym w tym temacie.

4

Odp: www.../estat/index.phppl/admin - brak slasha po indexsie w linkach

Użycie phpMyAdmin nie powinno akurat nic popsuć, ale jeśli się tak bardzo obawiasz, to mogę coś napisać ;-).
Co do de instalatora, była ta opcja rozważana już wcześniej (potencjalnie zintegrowany ze skryptem instalatora), ale na chwilę obecną są ważniejsze sprawy (przygotowanie wersji 4.6).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

5

Odp: www.../estat/index.phppl/admin - brak slasha po indexsie w linkach

Dzięki, wprowadziłem zmiany za pomocą phpMyAdmin. Wszystko działa OK ! Pozdro... :-)

6

Odp: www.../estat/index.phppl/admin - brak slasha po indexsie w linkach

Mam gorszy problem, oto wygląd moich linków:
http://localhost/estats/%EF%BF%BDpl/general/sites/0-0-0-0%EF%BF%BD%EF%BF%BD

Pytanie chyba oczywiste, co zrobić? Kombinuje i kombinuje i zero efektów

7

Odp: www.../estat/index.phppl/admin - brak slasha po indexsie w linkach

Zmiana ustawień w bazie i czyszczenie data/cache/ nie pomaga?
Adresy linków są już błędne po użyciu adresu http://localhost/estats/?
Jaki to serwer i jaka wersja PHP?

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

8

Odp: www.../estat/index.phppl/admin - brak slasha po indexsie w linkach

Na razie dla testów postawiłem skrypt na localhost, krasnal serv 2.7.

Jedynie co mogę otworzyć to index.php, każda inna podstrona ma już taki link jak wyżej podawałem.

9

Odp: www.../estat/index.phppl/admin - brak slasha po indexsie w linkach

Polecam użycie na początek normalnego zestawu serwerowego (Krasnal to dość dziwny i w dodatku bardzo przestarzały zestaw), np. na WampServer.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.