1

Temat: eStats 4.9 - już wkrótce "wydanie kandydujące"

Stopień zaawansowania prac pozwalają realnie myśleć o wydaniu ostatniej wersji testowej, czyli już RC :-). "Testy wewnętrzne" modułów baz, w tym także zbierania danych (wliczając w to użycie JS, także wyłącznego), a także samego interfejsu. Termin wydania oscyluje między 10, a 17 lutego.
Wersja ta nie będzie kompatybilna z betą ze względu na kolejne porządki nazewnictwa, tym razem także znaczące zmiany w tabelach (przede wszystkim zmiany w nazwach i typach kolumn). Będzie natomiast zawierać już przygotowywany właśnie system aktualizacji z poprzedniej serii. Po wydaniu nie są planowane już żadne niekompatybilne zmiany w "API" i strukturze baz (aż do czasu serii 5.0), chyba, że będzie to wymuszone lub "ekstremalnie" ważne ;-).Wersja ta oczywiście nie będzie jeszcze przeznaczona do normalnego użytku, jednakże bardzo przydałyby się możliwie intensywne testy (np. z użyciem kopii zebranych danych).
Z brakujących rzeczy można wyróżnić planowaną korektę angielskiej wersji (może poczekać), dokończenie i testy aktualizowania z poprzedniej wersji oraz ewentualne małe porządki w kodzie. Wtyczka weryfikująca instalację poczeka prawdopodobnie do kolejnej wersji, ewentualnie ukaże się przy okazji jednej z poprawkowych wersji (aby było ich jak najmniej ;-)).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.