1

Temat: skrypt nie zlicza

mam problem z odpaleniem skryptu (wersja 4.0.50). otóż pomimo poprawnej instalacji, konfiguracji i zamieszczeniu na początku pliku index.php fragmentu

<?php
define ('eCOUNT', 1);
@include ('./estats/stats.php');
?>

skrypt nie zlicza statystyk. co jest tego przyczyną?

pozdrawiam i z góry dzięki za po

2

Odp: skrypt nie zlicza

3

Odp: skrypt nie zlicza

1. nowsza nie chciała się zainstalować, a w zasadzie odpalić po instalacji - wyskakiwały błędy "Could not retrieve configuration (GUI) estats"
2. tak, jestem pewien, ale dla pewności wstawię kompletny adres
3. w jakim sensie?

dzięki za odp smile

4

Odp: skrypt nie zlicza

ad.2
po wstawieniu adresu strona się wcale nie odpala - fragment który cytowałem wyżej jest na samym początku pliku index.php, natomiast skrypt statystyk jest w katalogu /estats.

5

Odp: skrypt nie zlicza

anty napisał/a:

nowsza nie chciała się zainstalować, a w zasadzie odpalić po instalacji - wyskakiwały błędy "Could not retrieve configuration (GUI) estats"

IMO to tym problemem bardziej warto się zająć.

anty napisał/a:

tak, jestem pewien, ale dla pewności wstawię kompletny adres

Wybacz, jeśli niejasno napisałem...chodziło mi jednak o wstawienie adresu HTTP twojej instalacji eStats tutaj, na forum. Szeregu rzeczy można się w ten sposób dowiedzieć (np. jaki masz hosting, jakie generuje eStats w HTML adresy, itd.). Jeśli to z jakichkolwiek przyczyn niemożliwe - powinieneś napisać o konfiguracji twojego serwera troszkę.

@3:
Czytałeś dokumentację? Oprócz kodu PHP -opcjonalnie- dla zbierania niektórych danych należy wstawić kod JavaScript (JS).

6

Odp: skrypt nie zlicza

To takie pytanie testowe, od początku nie zbierał danych, czy po prostu przestał?
Jeśli jest to świeża instalacja, to faktycznie, nie warto tracić czasu na 4.0, już dawno "niewspierane".
Spróbuj ponownie zainstalować najnowszą wersję i obserwuj okienko komunikatów (na górze strony, jeśli jakieś są), w razie problemów podaj w końcu adres strony i napisz jakiego modułu bazy danych używasz.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

7

Odp: skrypt nie zlicza

strona jest u3mywana na serwerze z nazwa.pl, domena też jest od nich. najśmieszniejsze jest to że na innej domenie i koncie (również z nazwy.pl) ta wersja skryptu działa.
skrypt od samego początku nie zbierał danych, natomiast statystyki w ustawieniach są na pewno włączone.

adres strony to http://www.matysiak.biz a adres do statów: http://www.matysiak.biz/estats

zaraz spróbuję zainstalować najnowszą wersję skryptu i napiszę co się dzieje.

ad.3
tak, czytałem dokumentację, tylko nie skleiłem w pierwszej chwili ocb, natomiast już odpowiadam - nie, kodu JS nie wstawiałem nigdzie.

ps. dzięki za wszystkie odpowiedzi smile

8

Odp: skrypt nie zlicza

To czekam w takim razie na efekty kolejnej próby ;-).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

9

Odp: skrypt nie zlicza

jak próbuję zainstalować najnowszą wersję skryptu (co prawda inny serwer i domena, ale również w nazwa.pl) to wyskakują takie błędy sad

Could not retrieve configuration (stats)!
/home/diagmed/ftp/estats/lib/common.php: 163
Could not retrieve configuration (GUI)!
/home/diagmed/ftp/estats/lib/common.php: 163
Could not retrieve configuration (stats)!
/home/diagmed/ftp/estats/lib/common.php: 163
Could not retrieve configuration (GUI)!
/home/diagmed/ftp/estats/lib/common.php: 163

10

Odp: skrypt nie zlicza

Czy są jakieś komunikaty o błędach w czasie instalacji?
Jaki moduł bazy danych, MySQL? Jeśli tak, to sprawdź czy masz w bazie około 20 tabel w tym w jednej z nich (z configuration w nazwie) blisko 100 wierszy.
Dodam jeszcze tylko, że będę mógł się tym zająć dopiero 1. maja...

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.