1

Temat: Czy mozna instalowac ten sam kod dla wielu stron ?

Mozna ten sam kod wrzucic np na 10 stron bedacych na tym samym serwerze ?

Ostatnio edytowany przez kolos (28.06.2008 21:16:58)

2

Odp: Czy mozna instalowac ten sam kod dla wielu stron ?

Opisz dokładniej jaki efekt chcesz osiągnąć.
Jeśli odwołasz się do tego samego pliku stats.php, to wszystkie będą zliczane w ramach jednych statystyk.
Można mieć kilka instalacji na jednym serwerze, wystarczy wskazać na różne lokalizacje w kodzie aktywacyjnym.
W jednym pliku nie można mieć kilku różnych kodów aktywacyjnych.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

3

Odp: Czy mozna instalowac ten sam kod dla wielu stron ?

NO ok chodzi mi o to że do wszystkich domen dla których chce statystyki odwolam sie do 1ego pliku stats.php, wowczas w jednym miejscu dla nich wszystkich beda zliczane statystki ?

4

Odp: Czy mozna instalowac ten sam kod dla wielu stron ?

Tak, w jednym miejscu, ale tak jakby stanowiły jedną witrynę, czyli wszystkie dane będą wymieszane ze sobą. Dodatkowo domyślnie nie są zapisywane informacje o nazwie hosta (daje to zwykle duże oszczędności miejsca i ułatwia przenoszenie danych na nową domenę) więc link do stron będą wskazywać na domenę, na której postawione są statystyki. Aby tego uniknąć należy samodzielnie zdefiniować stałą z adresem strony w kodzie aktywacyjnym.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

5

Odp: Czy mozna instalowac ten sam kod dla wielu stron ?

Jak to się ma do stron na innym serwerze. Mam 2 strony na różnych serwerach, na serwerze A instaluję bazę i katalog estats, w kodzie strony na serwerze B definiuję adres statystyk http://domenaA.pl/estats/ i lipa:( Byćmoże coś źle robię.

6

Odp: Czy mozna instalowac ten sam kod dla wielu stron ?

Pokaż ten kod. W tym przypadku można użyć tylko JavaScript.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

7

Odp: Czy mozna instalowac ten sam kod dla wielu stron ?

Mam na jednym serwerze 5 stron, każda w innym katalogu i udało mi się zainstalować statystyki tylko dla jednej strony w jednym katalogu. Przy próbie instalacji statystyk w drugim katalogu drugiej strony otrzymuję komunikat:

Critical error!
Nie moĹźna kontynuować!
Debug (2 errors):

#1 Warning (/home/ftp/estats/index.php:175)
parse_ini_file(share/themes/Silver/theme.ini) [function.parse-ini-file]: failed to open stream: No such file or directory
#2 Warning (/home/ftp/estats/index.php:582)
file_get_contents(./share/themes/Silver/theme.tpl) [function.file-get-contents]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu

Sprawdziłem dokładnie te pliki są we właściwych katalogach.

Jak sobie z tym poradzić?

8

Odp: Czy mozna instalowac ten sam kod dla wielu stron ?

Niech zgadnę, OVH?
Sprawdź czy pliki i foldery mają odpowiednio prawa dostępu (CHMOD) większe lub równe odpowiednio 644 i 755.
Swoją drogą, ten problem akurat nie powinien mieć żadnego związku z instalowaniem wielu kopii.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

9

Odp: Czy mozna instalowac ten sam kod dla wielu stron ?

Odpowiednie pliki mają odpowiednie uprawnienia.

OVH?

10

Odp: Czy mozna instalowac ten sam kod dla wielu stron ?

Możesz jeszcze spróbować dodać ./ na początku ścieżek dostępu występujących we wskazanych liniach, czyli np. zamień:
[code]'share/themes/'[/code]
Na:
[code]'./share/themes/'[/c

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.