1

Temat: eStats 4.9.90 dla chętnych

Dzisiaj zostały wreszcie ukończone prace nad "brakującym ogniwem" pomiędzy obecną wersją stabilną (4.9), a nadchodzącym wydaniem 5.0. :-)

Prace trwały nieco ponad rok, chociaż pomijając jedenaście miesięcy przerwy to trwały w sumie dwa lub trzy miesiące. W ciągu kilku ostatnich dni dokończyłem wprowadzanie nowego stylu wcięć kodu oraz kilku innych zasad, które powinny poprawić jego czytelność. Dokonałem także konwersji dwóch pierwszych modułów baz (MySQL oraz SQLite, teraz w wersji 3) do infrastruktury kompatybilnej z PDO.
Ze względu na swoją niekompletność (brak aktualnych tłumaczeń, kilka znanych, ale mało istotnych błędów) wersja ta nie zostanie upubliczniona na stronie (nie będzie oficjalnego wydania), ale mogę udostępnić ją chętnym. Ze względu na brak poważnych testów zalecam pewien trik, mianowicie umieszczenie skryptu pod inną lokalizacją i jedynie podłączenie go do istniejącej bazy danych używanej przez obecną wersję (jest kompatybilna wstecznie na poziomie struktury bazy) i używanie jedynie nowego interfejsu pozostawiając, "na wszelki wypadek", zbieranie danych lepiej przetestowanemu wydaniu. :-)
Teraz zacznie się przygotowywanie API pod nowe duże wydanie, długo wyczekiwane 5.0. :-)

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.