Temat: eBrowser bład

EBROWSER_PATH is not defined!

Witam. Jestem administratorem strony:

www.barbara.lubon.pl

Od pół roku używam statystyk eStats. Jestem z nich bardzo zadowolony i dumny z tego ze Polacy tez potrafią tworzyć takie wspaniałe rzeczy.

Teraz chciałem skorzystać z projektu ebrowser. Bardzo spodobała mi się ta przeglądarka plików.

Tak wiec ściągnąłem ją, rozpakowałem wrzuciłem na serwer cały katalog ebrowser.

Nadałem odpowiednie prawa plikom.

To pliku inex.html i do pliku spis.php dodałem kod:

<?php
define ('EBROWSER_PATH', '/ebrowser/');
include (EBROWSER_PATH.'index.php');
?>

Problem w tym, ze nie wiem czy ten kod dobrze skonfigurowałem, (czy nie powinno być ebrowser/ zamiast /ebrowser/ , albo zupełnie moze inaczej jakoś?) Nie wiem też czy przez to ze dodałem go do pliku indx.html zamiast inex.php ( którego nie posiadam) to jest poprawnie.

kod estats dodawałem tylko do katalogu spis.php, dlatego się pytam?

Problem w tym ze wyświetla mi błąd

www.barbara.lubon.pl/ebrowser

EBROWSER_PATH is not defined!

Wiem ze autor niema zbytnio czasu odpowiadać na pytania, dlatego też nie chce go specjalnie obciążać pytaniami.

Ponadto chce złożyć szczere podziękowania za te wszystkie projekty autorowi i wszystkim którzy się do nich przyczynili. Również jestem zwolennikiem opensource i systemów Li

BSD is for people who love Unix. Linux is for people who hate Microsoft.
Edit:
No, BSD is for people who: 1) love Unix 2) hate Linux
Linux jest dla leniwych. Raz zainstalowany działa wiecznie.

2

Odp: eBrowser bład

Okay, sam doszedłem do rozwiązania.

Po kolei, może komuś się przyda:

Po pierwsze stworzyłem na serwerze osobny katalog - ogloszenia

Tak więc mam www.barbara.lubon.pl/ogloszenia/

Katalog jest pusty.

Kopiuje tu katalog ebrowser razem z wszystkimi plikami.

Nadaje plikom odpowiednie prawa.

Tworze stronę index.php i wklejam do niej:

<?php
define ('EBROWSER_PATH', 'ebrowser/');
include (EBROWSER_PATH.'index.php');
?>

następnie przerzucam plik index.php do katalogu ogloszenia.

Teraz otwieram strona www.barbara.lubon.pl/ogloszenia (ale  nie  www.ba...on.pl/ogloszenia/ebrowser !! )

system podaje mi moje hasło i juz jest okay.

jedyny problem, to fakt że teraz w katalogu głównym przeglądarki widzę plik inex.php, a ja go nie chce tam widzieć smile Niewiem jak sobie z tym poradzić??

Pozd

BSD is for people who love Unix. Linux is for people who hate Microsoft.
Edit:
No, BSD is for people who: 1) love Unix 2) hate Linux
Linux jest dla leniwych. Raz zainstalowany działa wiecznie.

3

Odp: eBrowser bład

Ponadto błędy i wrażenia jaki odniosłem po godzinie użytkowania:

- W trybie administratora po wejściu w kosz, wyskakuje biały ekran z tekstem "showLoading (0);"
- Nie można zmienić hasła, ( po wprowadzeniu nowego i akceptacji wylogowuje i zalogować można się tylko wpisując stare hasło)
- Po kliknięciu w FTP wyskakuje panel nowego połączania. Klikając w krzyżyk u góry okienko nie wyłącza się.
- W konquerorze, w panelu logowania się niema polskich znaków ( krzaczki) w pozostałych miejscach jest okay. W Firefox również okay.
- W katalogu domowym widać plik index.php
- Po zmianie trybu wyświetlania plików zawsze przenosi do katalogu home.
Ponadto moje wrażenia:

- Nie czyta pakietów DOC i ODT. Ale to chyba nie takie proste.
- Pliki z rozszerzeniem html i php mogły by być wyświetlane jako strony a nie jako tekst. To chyba najbardziej mi przeszkadza.
- Można by dodać funkcje ściągnij plik/ściągnij katalog
- W instrukcji można dopisać, ze pliki trzeba składać w katalogu nadrzędnym żeby się wyświetlały. Pozdrawiam smile

BSD is for people who love Unix. Linux is for people who hate Microsoft.
Edit:
No, BSD is for people who: 1) love Unix 2) hate Linux
Linux jest dla leniwych. Raz zainstalowany działa wiecznie.

4

Odp: eBrowser bład

kajttek napisał/a:

Ponadto chce złożyć szczere podziękowania za te wszystkie projekty autorowi i wszystkim którzy się do nich przyczynili.

Dziękuję w imieniu własnym i testerów :-).

Postaram się przy okazji następnego wydania opisać rozmieszczenie plików trochę lepiej w README, tak żeby nie było już żadnych wątpliwości.

Co do błędów, to cóż, czasem się coś przeoczy niestety, szczególnie w dodatkowych funkcjach, które są bardziej dodatkami niż podstawową funkcjonalnością. Większość z nich jest już poprawiona w kolejnej wersji, która czeka już kilka miesięcy na wydanie (pierwotnie planowane na pierwszego września), ale nie mam obecnie czasu na jej dokończenie (może znajdę trochę czasu w styczniu...).

Jeśli chodzi o sugestie, to czytanie plików pakietów biurowych wykracza poza możliwości PHP, w najlepszym wypadku udałoby się pewnie wygenerować z nich obrazki, z użyciem dodatkowych bibliotek. Zastanawiam się też nad dodaniem opcjonalnych akcji pobierania / otwierania plików, co dałoby możliwość wyświetlenia stron HTML itd. Do pobierania katalogów można by natomiast użyć wbudowanej opcji kompresji.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

5

Odp: eBrowser bład

I co, ruszyło się coś może w tym temacie?
Strasznie brakuje możliwości pobierania plików. Strasznie mi na tym zależy. Dało by rade taką aktualizacje wprowadzić.
Bo ebrowser jest ma bardzo dużo funkcji, ale bez mozliwosci pobierania, to nadaje sie jedynie do trzymania zdjeć. A tak to by był swietny menadżer do zarządzania plików na serwerze, którzy wszyscy mogą ściągać.
Pozdrawiam

BSD is for people who love Unix. Linux is for people who hate Microsoft.
Edit:
No, BSD is for people who: 1) love Unix 2) hate Linux
Linux jest dla leniwych. Raz zainstalowany działa wiecznie.

6

Odp: eBrowser bład

Niestety nic się nie ruszyło...
Postaram się znaleźć w końcu trochę czasu na dopieszczenie tego co już czeka ponad rok na wydanie i w końcu to wypuścić, chociaż jako betę do testowania. ;-)

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

7

Odp: eBrowser bład

No to czekam na tą betę wink
Pozdrawiam

BSD is for people who love Unix. Linux is for people who hate Microsoft.
Edit:
No, BSD is for people who: 1) love Unix 2) hate Linux
Linux jest dla leniwych. Raz zainstalowany działa wiecznie.