1

Temat: Joomla 1.5 - statystyki blokują wyświetlanie strony

Witam

Może ktoś rozwiąże mój problem.
Objaw: jeśli wklei się kod php do strony postawionej na Joomla 1.5 to blokuje generowanie strony. Kod umieszczam w szablonie, który jest w danej chwili aktywny. Jeśli umieścimy kod przed znacznikiem </body> to ujrzymy wyłącznie szablon bez treści. Jeśli wstawimy na początku zaraz za <body> to nic nie ujrzymy. Strona znajduje się na serwerze webd.pl.
Wstawiany kod to ten sugerowany przy instalacji. Nie mogę zaprezentować działania ponieważ nie chcę umartwiać strony. Aha, sprawdziłem działanie kodu na testowym pliku gdzie był wyłącznie sam kod php statystyk + testowy tekst, statystyki działają OK.
Statystyki uruchomiłem na oddzielnej bazie tzn. nie są współdzielone z Joomla.

Proszę o pomoc lub sugestie.

2

Odp: Joomla 1.5 - statystyki blokują wyświetlanie strony

Oj, Joomlą nie zajmowałem się od lat, ale z tego co kojarzę, to system motywów ma jakiś ludzki, więc kod PHP raczej nie powinien trafiać do pliku szablonu. Jak kończy się wstawienie tam wyłącznie kodu JavaScript?

3

Odp: Joomla 1.5 - statystyki blokują wyświetlanie strony

Nie sprawdzałem Javascript, zależy mi na php. Ja czasami wstawiam do szablonu krótkie wstawki php i nigdy żadna nie powodowała problemów. W wolnej chwili zainstaluje jeszcze raz estats i spróbuje javascript.
A czy próbował ktoś uruchomić statystyki na lokalnym serwerze na Windows? To też mi się nie udało - próbowałem na Vertrigo.

4

Odp: Joomla 1.5 - statystyki blokują wyświetlanie strony

grzesd napisał/a:

Nie sprawdzałem Javascript, zależy mi na php.

Pamiętaj, że sam PHP nie jest w stanie wyciągnąć niektórych danych, np. rozdzielczości ekranu.

grzesd napisał/a:

Ja czasami wstawiam do szablonu krótkie wstawki php i nigdy żadna nie powodowała problemów.

Czyżby jednak szablony Joomli były po prostu zwykłymi skryptami PHP?

grzesd napisał/a:

W wolnej chwili zainstaluje jeszcze raz estats i spróbuje javascript.

Nie musisz instalować od nowa, zaglądnij do dokumentacji ;-)

grzesd napisał/a:

A czy próbował ktoś uruchomić statystyki na lokalnym serwerze na Windows?

Na pewno nie Emdek (Autor eStats) ani ja, bo żaden z nas nie używa Windows ;-)
Osobiście odradzałbym takie rozwiązania, aczkolwiek możliwość uruchomienia eStats na Windowsowym Apache+PHP na pewno istnieje.

5

Odp: Joomla 1.5 - statystyki blokują wyświetlanie strony

Możliwe, że występuje jakiś konflikt nazw funkcji, chociaż to bardzo mało prawdopodobne (skrypt używa prefiksów w nazwach).
Mogę spróbować zrobić jakieś testy jutro (jeśli będę miał czas), tylko napisz mi jeszcze jakiej wersji PHP i jakiej bazy w jakiej wersji.
Co do działania pod Windows, skrypt powinien działać dobrze na każdym systemie o ile PHP działa na nim poprawnie.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

6

Odp: Joomla 1.5 - statystyki blokują wyświetlanie strony

Wersja PHP: 5.2.2
Wersja Mysql: 5.0.67
Joomla 1.5.15

7

Odp: Joomla 1.5 - statystyki blokują wyświetlanie strony

Napisałem krótki moduł do Joomla, który zawiera kod php do statystyk i efekt ten sam - pusty ekran, brak kodu błędu. Tak więc nie ma różnicy czy wpiszę się do szablonu kod php czy tak jak powinno się to zrobić w Joomla, czyli za pomocą np. modułu. Oczywiście sprawdziłem czy w ogóle moduł działa poprzez wykonanie komendy echo w php.