Temat: Obsługa wiecej niż jednej witryny przez statystyki

Nie wiem czy jest taka funkcjonalność, ale fajnie gdyby dało się w statystykach zbierać informacje z 2-3 witryn i wybierać, które statystyki nas interesują i wyświetlić tylko te dotyczącej  wybranej przez nas w danym momencie domeny.
Bo z tego co widzę chyba obecnie gdybyśmy chcieli w miarę zachować porządek, to musielibyśmy instalować ponownie statystyki dla każdej strony oddzielnie.

2

Odp: Obsługa wiecej niż jednej witryny przez statystyki

Witam,
Cieszę się, że taki temat powstał, gdyż multisite to funkcja, którą osobiście uważam za najbardziej potrzebną zmianę w eStats.
Obecnie -dobrze widzisz- konieczne jest niestety wielokrotne instalowanie eStats dla każdej domeny z osobna (mam sporo takich instalacji). Na szczęście multisite znajduje się już w planach (od pewnego czasu ;-) ) i pozostaje trzymać kciuki za natchnienie oraz dostępność czasu Emdka.

3

Odp: Obsługa wiecej niż jednej witryny przez statystyki

Tak, oczywiście, to jest główna nowość, ale nie jedyna, która będzie na 100% w nowym wydaniu. ;-)
Pytanie tylko kiedy będę miał czas na przygotowanie jakiejś wstępnej, ale używalnej alfy (projekty zarobkowe mają niestety trochę większy priorytet...). Koniec marca / początek kwietnia to pierwszy realny termin. Największym i jedynym problemem jest dobór odpowiedniego układu bazy danych, tak żeby zbierać i pobierać dane możliwie optymalnie.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

4

Odp: Obsługa wiecej niż jednej witryny przez statystyki

Fajnie, że ta funkcjonalność się pojawi. Przyznam, że od jakiegoś czasu zacząłem używać statystyk Google ale jakoś mnie nie przekonują. To znaczy owszem zbierają dane itd. ale nie tak szczegółowo i przejrzyście jak to wygląda w estats. Stąd chętnie podpiąłbym kilka witryn pod estats i cieszył się, że mam wszystko w jednym miejscu.

Przydatną funkcją byłaby możliwość dodania do linków na wzór Google Analytics kodu, umożliwiającego zliczanie pobrań plików. Tylko w taki sposób by uniknąć zliczenia w przypadku gdyby ktoś dwukrotnie kliknął na link.
Obecnie w Wordpress używam wtyczki do Google Analytics, gdzie właśnie mam dodany kod do każdego odnośnika do pliku, który powoduje właśnie zliczanie konkretnych plików, głównie są to dokumenty pdf, word, excel.

5

Odp: Obsługa wiecej niż jednej witryny przez statystyki

Jeśli chodzi o możliwość zbierania danych na temat pobieranych plików, to myślałem już o tym dość dawno, ale nie miałem pomysłu jak to elegancko dodać.
Nowa wersja będzie modularna (także pod względem zbierania danych) więc być może przemyślę to ponownie i będzie to dostępne w postaci jakiejś wtyczki.
Co do usług typu GA, to ich najpoważniejszą wadą jest zależność od JavaScript, co może wpłynąć na dokładność zebranych danych, pomijając inne rzeczy... Mogę za to zapewnić, że atrakcyjność wizualna prezentacji danych znacząco się podniesie, co można zobaczyć na zrzutach z wewnętrznej wersji testowej sprzed roku (głównie odświeżony widok szczegółów wizyty oraz widoku pojedynczej tabeli danych z wykresami).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.