1

Temat: Statystyki po angielsku

Witam!

Statystyki, choć sa ustawione na język polski, wyświetlają się po angielsku. Próbowałem zmieć ręcznie np. na niemiecki. Przerzuca na niby polski i jest angielski.

Czy to normalne? W jakiejś poprzedniej wersji tak nie było (po polsku). Co prawda to nie tak wielki problem ,ale przyjemniej się czyta jak jest napisane w rodzimym języku ;P.

Strona na której są statystyki to CBA.PL.

Liczę na pomoc

Pozdrawiam

2

Odp: Statystyki po angielsku

Postaram się tym zająć wkrótce, prawdopodobnie jest to jakiś problem z ustawianiem tłumaczenia lub samego tłumaczenia. Testy wykażą przyczynę.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

3

Odp: Statystyki po angielsku

Jestem na tropie problemu, wygląda to na jakiś problem z rozszerzeniem gettext.
Można wymusić użycie tłumaczeń zapisanych w starym formacie zmieniając nieco jedną linię w pliku lib/gui.php (okolice linii 284):

	if (!defined ('ESTATS_GETTEXT')) define ('ESTATS_GETTEXT', extension_loaded ('gettext'));

Na:

	if (!defined ('ESTATS_GETTEXT')) define ('ESTATS_GETTEXT', FALSE);
Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

4

Odp: Statystyki po angielsku

Dziękuję bardzo. Działa! Dopiero teraz się tym zająłem... Od razu przyjemniejszy widok dla oczu, jak jest po polsku ;P

5

Odp: Statystyki po angielsku

Jak zastosować tę poprawkę w obecnej wersji? Nadal są z tym problemy - język angielski nie zamierza się zmienić.

6

Odp: Statystyki po angielsku

Teraz obejście trzeba zamontować w pliku lib/locale.class.php, zamień (okolice linii 81):

			self::$Gettext = extension_loaded('gettext');

Na:

			self::$Gettext = FALSE;

Tak czy owak problem jest dość ciekawy, bo demo jak i cała ta witryna też jest hostowana na tym samym serwerze i tutaj problem nie występuje.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

7

Odp: Statystyki po angielsku

Tak czy owak problem jest dość ciekawy, bo demo jak i cała ta witryna też jest hostowana na tym samym serwerze i tutaj problem nie występuje.

Teraz postawiłem taki mały projekt na innym serwerze...

Sprawdziłem: Obejście działa jak należy.

Pytanie na szybko (nie chcę zakładać nowego tematu): Pomimo odblokowanego IP 95.211.92.27, nie działa auto-aktualizacja estats.

Could not check for new version availability.

Ostatnio edytowany przez lsz (26.03.2011 19:10:09)

8

Odp: Statystyki po angielsku

Auto-aktualizacja ma prawo nie działać, bo skrypt sam z siebie nie ma takiej funkcji. ;-)
A tak na poważnie, to ze sprawdzaniem dostępności nowej wersji często były problemy (blokowanie ładowania strony), dlatego mechanizm został zmieniony (sprawdzanie w tle i na żądanie), ale sprawdziłem przed chwilą (z użyciem dema i instalacji na serwerze lokalnym) i "odczyt" był poprawny.
Komunikat pojawił się po użyciu linku sprawdzania dostępności nowej wersji, czy "sam z siebie" (jako efekt sprawdzania w tle)?
W drugim wypadku taka odpowiedź mogłaby wynikać z ograniczenia czasu wykonywania się skryptu (wykorzystanego na oczekiwanie na odpowiedź serwera).
A najpewniejsze źródło informacji o nowych wersjach itp. to oczywiście główny kanał Atom projektu. ;-)

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

9

Odp: Statystyki po angielsku

Auto-aktualizacja ma prawo nie działać, bo skrypt sam z siebie nie ma takiej funkcji. ;-)

Po przeczytaniu FAQ odniosłem wrażenie, że coś takiego jest, choć byłem  zdziwiony:

Jeśli niezbędna jest (i możliwa) aktualizacja, to skrypt ją automatycznie zainicjuje.
Więcej informacji możesz znaleźć w Dokumentacji.

Zwrot "automatycznie zainicjuje" może być mylący.

Komunikat pojawił się po użyciu linku sprawdzania dostępności nowej wersji, czy "sam z siebie" (jako efekt sprawdzania w tle)?

Komunikat pojawił się sam, tzn. po wejściu do statystyk. Gdzie mogę znaleźć link do ręcznego sprawdzania i czy przy aktualizacji wystarczy tylko podmienić pliki? Zrobiłem tak ostatnio przy jednej z instalacji (wer. zdaje się 4.21) i skrypt nie działał. Powróciłem więc do starej wersji (zrobiłem kopię).

10

Odp: Statystyki po angielsku

No tak, zainicjuje aktualizację, ale po wrzuceniu plików nowej wersji. ;-)
Będzie trzeba to przeformułować później, szczególnie, że akurat 4.9.5x nie ma obecnie tej funkcji (zastanawiam się nad stworzeniem oddzielnego narzędzia, ale za to z możliwością aktualizowania z nawet dużo starszych wersji, najdalej jak się da)...

Link do ręcznego sprawdzania znajduje się w Narzędzia / Podsumowanie, zaraz pod akcjami, obok informacji o wersji skryptu.

Co do aktualizacji, to była z której wersji na którą (bo są trzy serie z taką wersją, 4.0.21, 4.5.21 i 4.9.21)?
Jeśli z serii 4.9.xx, to powinna wystarczyć podmiana plików, jeśli z 4.5.xx to mogę Ci udostępnić starą wersję żeby zrobić aktualizację i po niej podmienić pliki na te z obecnej wersji.
A jeśli to jeszcze starsza, to chyba najlepiej ją odłączyć i zarchiwizować (przynajmniej samą bazę danych), a podłączyć świeżą instalację aktualnej (można się bawić w aktualizowanie wersjami z kolejnych serii, ale to pracochłonne), docelowo to wcześniej wspomniane narzędzie do aktualizowania ma mieć także możliwość łączenia danych z kilku kopii zapasowych (można takie coś zrobić nawet ręcznie, znając w miarę budowę bazy danych skryptu).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

11

Odp: Statystyki po angielsku

Wersja eStats: 4.9.22 - stable (01.08.2009 12:29:08);
Moduł bazy danych: eStats MySQL v3.0.09 - stable (28.09.2008 15:36:43);

Robiłem wcześniej (jak już pisałem) podmianę plików i nie działało.

12

Odp: Statystyki po angielsku

W starej wersji - 4.9.22 mam coś takiego odnośnie aktualizacji:

#1 Warning (/***/estats/index.php:299)
fopen(http://estats.emdek.cba.pl/current.php?***---/estats/index.php---4.9.22) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied

Trochę nie rozumiem, administrator hostingu mówił, że jest odblokowane...

Ostatnio edytowany przez lsz (27.03.2011 13:17:40)

13

Odp: Statystyki po angielsku

Aha, to ciekawe, a co konkretnie nie działało (były jakieś komunikaty, czy pusta strona, czy jeszcze inaczej)?
Możesz też spróbować wrzucić pliki obecnej wersji do jakiegoś folderu i wstawić plik konfiguracyjny z tej wcześniej instalowanej, to powinno wystarczyć.
Później opisz co się dzieje lub po prostu podaj link do tej testowej instancji, jeśli pojawią się problemy.

Co do błędu przy sprawdzaniu dostępności nowej wersji, to wyjaśnia czemu nie chce to działać także z nową (mechanizm jest ten sam, tylko inne wywoływanie).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

14

Odp: Statystyki po angielsku

Niedawno zaktualizowałem wszystkie obecne instalacje (jedna z poprzedniego wydania, druga z dwa wydania wcześniej) i obeszło się bez problemów wink

Nadal nie działał jednak język polski mimo ustawionego. Musiałem znów zmontować obejście. Wygląda mi to na problem z serwerem, bo testowałem to wszystko na wirtualu i działało dobrze bez podmianek.

Jeżeli chcesz, mogę podać Tobie na PW jaki to serwer. Nie chciałbym robić tutaj reklamy, nie wiem czy mogę w ogóle wink

15

Odp: Statystyki po angielsku

Nazwa dostawcy niewiele pomoże zbytnio w rozwiązaniu problemu. ;-)
Jestem tylko ciekawy czemu tak się dzieje, bo wygląda to tak jakby gettext był dostępny, ale niesprawny (takie najprostsze wytłumaczenie)...

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.