1

Temat: Coś z krsort()?

Po wejściu np. w Techniczne -> Cookies:

#1 Warning (***/estats/lib/chart.class.php:220)
krsort() expects parameter 1 to be array, null given
#2 Notice (***/estats/lib/chart.class.php:222)
Undefined index: maximum
#3 Warning (***/estats/lib/chart.class.php:222)
Wrong parameter count for max()

Dla uzupełnienia dodam, że nie ma żadnych danych o włączonych, czy wyłączonych ciasteczkach, wtyczce Flash, rozdzielczości ekranu, Javie, Java Scripcie.

Dane, które nie są wyświetlane w zakładce Techniczne, są podane przy indywidualnie w zakładce wizyty. Krótko mówiąc, tam nie ma, tu jest.

Jak rozwiązać problem?

2

Odp: Coś z krsort()?

Spróbuję testowo odtworzyć warunki i usunąć ostrzeżenia, bo wygląda na to, że pojawiają się kiedy nie ma danych z określonej kategorii, przy próbie ich podglądu w widoku pojedynczej grupy (plus zależeć to może od ustawienia jednej, może dwóch opcji jeszcze).

lsz napisał/a:

Dane, które nie są wyświetlane w zakładce Techniczne, są podane przy indywidualnie w zakładce wizyty. Krótko mówiąc, tam nie ma, tu jest.

Upewnij się, że w Narzędzia / Konfiguracja / Zaawansowane wszystkie (lub przynajmniej te, dla których brakuje danych) opcje z gałęzi Core / CollectFrequency mają wartość różną od disable.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

3

Odp: Coś z krsort()?

Wszędzie mam ustawione na monthly.

4

Odp: Coś z krsort()?

Hmm, skoro tak, to być może jest błąd przy zbieraniu danych, dla pewności może jeszcze sprawdź czy np. tabela estats_cookies (przyjmując domyślny prefiks nazw tabel i użycie bazy MySQL) jest pusta lub po sortowaniu dat np. brakuje tych z ostatnich miesięcy.

Problem z ostrzeżeniami przy braku danych do wyświetlenia jest już poprawiony, niepotrzebnie próbował się wyświetlać wykres czasowy (nie ma sensu pokazywać go bez danych), poprawka wylądowała właśnie w SVN (rewizja 56) i znajdzie się w następnej wersji poprawkowej, która zostanie najpewniej wydana już w najbliższy piątek.

Ostatnio edytowany przez Emdek (27.03.2011 12:08:09)

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

5

Odp: Coś z krsort()?

Hmm, skoro tak, to być może jest błąd przy zbieraniu danych, dla pewności może jeszcze sprawdź czy np. tabela estats_cookies (przyjmując domyślny prefiks nazw tabel i użycie bazy MySQL) jest pusta lub po sortowaniu dat np. brakuje tych z ostatnich miesięcy.

Hmm, też o tym myślałem i rzeczywiście - 0 rekordów.

http://zapodaj.net/images/46e07467fc94.png

6

Odp: Coś z krsort()?

No tak, czyli wygląda to na problem z naliczaniem tych danych.
Zlokalizowałem już obszar kodu, w którym może tkwić problem, ale nie wiem czy znajdę dziś czas na poprawkę, ale postaram się to rozwiązać przed piątkiem.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

7

Odp: Coś z krsort()?

Sprawdziłem to na serwerze lokalnym i działa poprawnie.
Pozostaje chyba już tylko obmyślić jakąś metodę testowania, bo skoro piszesz, że na liście wizyt te dane są uzupełniane, a brakuje ich tylko w tych tabelach, to znaczy, że są prawidłowo przekazywane przynajmniej do tej linii (1207. lub okolice) w lib/core.class.php:

			self::$Driver->updateData('visitors', array_merge(array('info' => TRUE), $Data), array(array(EstatsDriver::ELEMENT_OPERATION, array('id', EstatsDriver::OPERATOR_EQUAL, array(EstatsDriver::ELEMENT_VALUE, self::$VisitorID)))));
Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

8

Odp: Coś z krsort()?

Nie wiem co z tym jest. Dodam, że na dawnej instalacji 4.9.22 wszystko wygląda poprawnie...

9

Odp: Coś z krsort()?

A masz możliwość zrobienia testu na lokalnym serwerze?
Jeśli masz czas, to mogę w czwartek przygotować jakieś testy do uruchomienia na serwerze hostingu.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

10

Odp: Coś z krsort()?

Jeszcze raz instalowałem dzisiaj statystyki (w ramach innego projektu) i jest ten sam problem. Wina serwera?
Oczywiście oba instalacje z założonym obejściem języka.

Nie wyświetla (zakładka Techniczne):

  • Rozdzielczości ekranu

  • Wtyczka Flash

  • Java

  • JavaScript

  • Cookies

W zakładce Wizyty, dane te są oddzielnie dla każdej wizyty.

Oczywiście estats w najnowszej możliwej wersji (obecna - 4.9.52, starsza - 4.9.51).

Ostatnio edytowany przez lsz (18.04.2011 22:34:14)

11

Odp: Coś z krsort()?

lsz napisał/a:

Wina serwera?

Najlepiej zrobić testy z lekko zmodyfikowanym skryptem, na tamtym serwerze, na oddzielnej instancji, bo to dość dziwny problem (nie mogę go powtórzyć).
Mam jedno pytanie jeszcze, do zbierania danych używasz połączenia kodów PHP i JS, czy może samego JS?

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

12

Odp: Coś z krsort()?

Mam jedno pytanie jeszcze, do zbierania danych używasz połączenia kodów PHP i JS, czy może samego JS?

Myślałem wcześniej, czy o tym nie wspomnieć.
Samego JS. Używam Joomli i jak zmodyfikuję szablon (wbudowane narzędzia skryptu) to kod php nie jest wyświetlany potem w źródle strony (na Joomla 1.6). Na Joomli 1.5 zdaje się wcześniej rozwalało stronę...

Dlatego korzystam z samego JS w połączeniu z statystykami Google (estats podaje więcej danych wink

Ostatnio edytowany przez lsz (19.04.2011 11:50:58)

13

Odp: Coś z krsort()?

Aha, to może być akurat kluczowe, bo wtedy testowałem wariant mieszany.
Zrobię testy jak tylko znajdę czas, ale to prawie na pewno jakaś regresja powstała przy przepisywaniu kodu dla obecnej serii (właściwie wszystko było zmieniane, choćby z powodu zmiany stylu wcięć ;-) ).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

14

Odp: Coś z krsort()?

To jest bardzo możliwe, bo w sporo starszej wersji problem zdaje się nie występuje (nie sprawdzałem dokładnie). Zresztą był on przenoszony z innego serwera, gdzie działał przez dłuższy czas...

Jeżeli całkowicie wykluczyć ustawienia serwera, to na pewno coś spowodowanego zmianami.

15

Odp: Coś z krsort()?

Już potwierdzone i prawie poprawione. ;-)
Poprawka powinna jeszcze dzisiaj wylądować w SVN, ale wydanie ją zawierające pojawi się dopiero pierwszego maja (to będzie trochę większa aktualizacja, z kilkoma innymi zmianami, nie tylko poprawkami, więc przydałoby się ją trochę lepiej przetestować), ale mogę przygotować paczkę testową (chyba, że SVN nie jest CI straszny).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.