1

Temat: Geolokalizacja

Witam,

Jak działa geolokalizacja, gdzie mogę zobaczyć efekty? Z tego co wiem, powinien pojawić się dodatkowy dział (tak przynajmniej było w poprzednich wersjach).

U mnie sytuacja wygląda tak, że po przenosinach części stron na nowy serwer (brak problemów z językiem wink okazało się, że nie ma rozszerzenia geoip. Po instalacji skryptu napisałem do usługodawcy. Ostatecznie geoip zostało uaktywnione na moich domenach. W Narzędzia -> Podsumowanie w rubryce Załadowane rozszerzenia PHP mam też geoip.

Jak to w ogóle działa i jak mogę sprawdzić, czy działa prawidłowo?

Z góry dziękuję za odpowiedź

2

Odp: Geolokalizacja

Żeby działała geolokalizacja musi być spełniony poniższy warunek:

(function_exists('geoip_record_by_name') && geoip_db_avail(GEOIP_CITY_EDITION_REV0)

Czyli Twój serwer powinien spełniać przynajmniej jego pierwszą część (załadowanie rozszerzenia), ale do prawidłowego działania potrzebne są jeszcze pliki danych (zainstalowane systemowo, ale z tego co wiem nierozprowadzane z rozszerzeniem lub w najbardziej podstawowej i okrojonej formie).
Najlepiej napisz do nich z pytaniem czy doinstalowali pliki danych:
http://www.maxmind.com/app/geolitecity
http://www.maxmind.com/app/installation?city=1

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

3

Odp: Geolokalizacja

Dostałem informację o dodaniu:

/usr/local/geoip/share/GeoIP/GeoLiteCity.dat

Niestety nadal brak żadnych zmian na estats. Chyba, że skrypt nie uaktywnia geolokalizacji automatycznie.

Ostatnio edytowany przez lsz (22.09.2011 14:02:20)

4

Odp: Geolokalizacja

Ta ścieżka nie wygląda zbyt dobrze, u mnie są to odpowiednio ścieżka:
/usr/share/GeoIP
I lista plików (nie wszystkie są potrzebne):
GeoIPASNum.dat  GeoIPCity.dat  GeoIP.dat  GeoLiteCity.dat

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

5

Odp: Geolokalizacja

To co mam do nich napisać?

6

Odp: Geolokalizacja

Żeby poprawili. ;-)
Bo o ile nie mają jakieś niestandardowej konfiguracji (pewnie da się zmienić ścieżkę za pomocą jakiejś flagi przy kompilacji), to ta ścieżka jest nieprawidłowa. Ewentualnie mogą zrobić dowiązanie symboliczne folderu do /usr/share/GeoIP. Ostatecznie mogą też sprawdzić w liście plików pakietu geoip gdzie trafiły jego domyślne pliki danych (podstawowe, nieprzydatne w tym wypadku).
Jeśli nie ma problemów z brakiem /nieprawidłowymi nazwami plików danych, to powinno już zadziałać.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.