1

Temat: Ostatni miesiac

Zauwazylem ze w zakladce Czasowe w polu oststni miesiac nie mam wykresu.
Pola doba/rok i wszystkie inne zawieraja wykres.
W zakladce archiwum jest podobnie - w wykresie miesiaca brak slupkow.

Mam jeszcze pytanie czy gdzies znajduje sie info o uzywanej wersji smile  - procz kodu plikow, czy wyswietla sie gdzies na stronach stsystyk.

2

Odp: Ostatni miesiac

korzen napisał/a:

Mam jeszcze pytanie czy gdzies znajduje sie info o uzywanej wersji smile  - procz kodu plikow, czy wyswietla sie gdzies na stronach stsystyk.

@korzen: panel admina i zakladka "Strona główna". Jest tam cos takiego "Obecna wersja stabilna to 4.0.48. Twoja wersja to 4.0.48;"

3

Odp: Ostatni miesiac

"Nie można pobrać informacji na temat dostępności nowej wersji;"

to pewnie w tym miejscu powinno byc [zaraz pod wycentrowanym tytulem Strona glowna]

4

Odp: Ostatni miesiac

@korzen: tak tam, jaka wersje masz ? Emdek chyba w ostatniej wersji poprawil sprawdzanie nowej wersji.

===EDIT===
W wersji 47

5

Odp: Ostatni miesiac

Miałem 4.0.47 gdy tak bylo. W 4.0.48 jest OK.

6

Odp: Ostatni miesiac

Dziwne, w 4.0.48 dodałem przecież tylko nowe tłumaczenie wink.
Tak czy owak, w serii 4.1 zostanie to ponownie zmienione, oczywiście na lepsze wink.
Jeśli chodzi o główny problem, to poproszę o podstawowe informacje; adres strony, nazwa modułu i wersja bazy danych smile.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

7

Odp: Ostatni miesiac

www.zdrowydzien.info
- a nazwa modulu nie wiem dokladnie o co chodzi smile
mysql

8

Odp: Ostatni miesiac

@korzen: panel admina i "Strona główna" i tam masz np "Moduł bazy danych: SQLite DB v1.0.11 (autor: Emdek);" zapodaj co u  Ciebie pisze.
Poza tym Emdkowi chyba chodzilo o adres to Twoich statystyk :]

9

Odp: Ostatni miesiac

www.zdrowydzien.info/estats/

Moduł bazy danych: MySQL DB v1.0.13 (autor: Emdek);

10

Odp: Ostatni miesiac

Chodziło mi raczej o wersję bazy danych, nie modułu wink.
Gdyż może to być problem z jakimiś starszymi wersjami (na 5.x wszystko działa poprawnie).

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

11

Odp: Ostatni miesiac

korzen napisał/a:

(...)w zakladce Czasowe w polu oststni miesiac nie mam wykresu.(...)

U mnie sytuacja jest taka sama- http://walerian.net/estats/index.php?path=pl/time/ ,eStats wersja 4.0.47 ...
Dopiero teraz problem zauważyłem :]
I od razu apel -Emdek, serio, napisz "coś-gdzieś" na temat OVH.
Przecież OVH zmasakrowało doszczętnie apache* na swoich shared, przez co mam już nie pierwszy problem (nie tylko z eStats), w BOK'u zatrudniają małpę (albo beznadziejnie napisanego bot'a), zalecają używanie MSIE do obsługi swoich stron/paneli, a wspomniane panele są do tego stopnia prawie-jak-spolszczone, że ostatnio próbując utworzyć przekierowanie dla swojej domeny dostałem komunikat o poruszającej treści 'error widoczne'!
Wiem, że te rzeczy teoretycznie nie mają bezpośredniego związku z problemem (a przynajmniej nie ma na to dowodów), jednak pokazują dosadnie jaką 'jakość' zapewnia OVH.pl!
I wziąwszy pod uwagę taki 'detalik' na koniec, że zarówno moja strona domowa, jak i www.zdrowydzien.info są na OVH.pl -czyż trudno o wnioski?
IMO żadna różnica, czy problemem jest stara wersja MySQL, czy cokolwiek innego. OVH to prawdziwa 'skarbnica' problemów*.
Przypominam o moim wniosku Emdek, OVH.pl to taki hostingowy InternetExplorer ;]

BTW, Korzen, wiesz, że OVH dodało Cię do baz whois jako 'Korzeniewski ukasz'?
Dosłownie 'ukasz'! UKASZ! LOL, rozbroili mnie totalnie, w końcu utf-8 to rzecz znana tylko wtajemniczonym wink
Ten hosting to prawdziwa parodia -doprawdy...

- - - -
*Dałoby się to potraktować jako, ekhm...'Nietypowości', nie problemy sensu stricte. Ale tylko pod warunkiem, że mógłbym się dowiedzieć, jak to sobie w OVH 'ulepszyli' ten swój serwer. Jednak ponieważ -jak wspomniałem- odpowiedzi na listy wysłane do nich pisze ewidentnie małpa (nauczono ją wystukiwać na klawiaturze słowo 'dokumentacja', ale nie nauczono czytać), finalnym wnioskiem może być tylko:

12

Odp: Ostatni miesiac

Pisalem juz do nich o Ukaszu zamiast mojego imienia. Brak konkretnej reakcji smile - malpka nie radzi sobie z konkretnymi odpowiedziami na konkretne pytania.

13

Odp: Ostatni miesiac

Hm, może jednak faktycznie można by gdzieś na forum (może nawet tym) stworzyć jakiś przyklejony watek, w którym można by zgłaszać takie super serwery wink. Na chwilę obecną trafiłyby tam już dwa, może nawet trzy wink.
Wracając natomiast do samego problemu, dziś znalazłem dwa drobne błędy w funkcjach odpowiedzialnych za przygotowanie danych do rysowania wykresu, prawie na pewno jedna z poprawek eliminuje problem z archiwum (błąd przy odczycie z cache, zgubił się fragment nazwy pliku big_smile). Pozostaje mi tylko dokonać testów na tym "serwerze", ale oczywiście nie da się założyć konta na darmowej wersji, pojawia się wiele wyjaśniający błąd o treści:

Wystąpił błąd podczas wyświetlania zamówienia.

Jak widać, faktycznie, jakość to wizytówka tej firmy big_smile.

Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie.

14

Odp: Ostatni miesiac

korzen napisał/a:

Brak konkretnej reakcji smile - malpka nie radzi sobie z konkretnymi odpowiedziami na konkretne pytania.

Nawet Cię do dokumentacji nie odesłał? Widać pogorszyło mu się ;]

Emdek napisał/a:

(...) pojawia się wiele wyjaśniający błąd o treści:

Wystąpił błąd podczas wyświetlania zamówienia.

Jak widać, faktycznie, jakość to wizytówka tej firmy big_smile.

Oj narzekasz... Masz szczęście, że ten błąd spolszczyli. Gdyby wszystko w OVH było tak dopracowane wink

15

Odp: Ostatni miesiac

hmm... od siebie mogę powiedzieć, że również w Czasowe->ostatni miesiąc nie pojawia się wykres - nie pojawiają się również żadne dane w tabelce przy ostatnim miesiącu.
Przy okazji zauważyłem inne rzeczy ;p
w zakładkach Czasowe i Archiwum w tabelkach, przy kolumnie "Najmniej" zawsze pojawia się zero... czy to normalne? wink
Znaczy na pewno nie może być ani odwiedzin ani odsłon poniżej zera, ale chyba coś jest nie tak smile)

Ponadto w zakładce Archiwum w danych dotyczących aktualnego miesiąca również nie ma żadnych danych(brak wykresu, dane w tabelce=0).

Wersja eStats oczywiście najnowsza wink