FAQ

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na niektóre pytania dotyczące rozwiązywania problemów z instalacją oraz użytkowaniem skryptu.
Nie znalazłeś / łaś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je!

Jak zainstalować eStats?
Aktualna instrukcja instalacji jest dołączana do każdego archiwum zawierającego skrypt.
W przypadku dalszych wątpliwości możesz zajrzeć do Dokumentacji.
Jak zaktualizować skrypt do najnowszej wersji?
Jeśli używana przez Ciebie wersja należy do tej samej gałęzi co najnowsza, to należy jedynie, jeśli nie napisano inaczej w pliku README, nadpisać stare pliki nowymi z pliku archiwum.
Jeśli niezbędna jest (i możliwa) aktualizacja, to skrypt ją automatycznie zainicjuje.
Więcej informacji możesz znaleźć w Dokumentacji.
Jak zainstalować nowe motywy?
Instalacja nowego motywu polega na umieszczeniu katalogu z jego plikami w folderze share/themes/. Jeśli chcesz ustawić go jako motyw domyślny musisz zmienić ustawienia w Konfiguracji.
Jak zainstalować obsługę innego języka?
Instalacja tłumaczenia polega na umieszczeniu jego katalogu w folderze locale/. Jeśli chcesz ten język ustawić jako domyślny musisz zmienić ustawienia w Zaawansowanych.
Jak mogę się dostać do panelu administracyjnego?
Panel jest dostępny pod adresem: http://twoja.strona.pl/katalog/statystyk/index.php?vars=pl/admin lub http://twoja.strona.pl/katalog/statystyk/index.php/pl/admin.
Statystyki się nie zliczają pomimo umieszczenia kodu aktywacyjnego na stronach, co mam zrobić?
Sprawdź czy katalog data/ ma ustawiony CHMOD na 777.
Jeśli ustawienia są prawidłowe, to sprawdź czy w tym katalogu znajdują się pliki lub katalogi. Jeśli tak, to sprawdź czy w panelu administracyjnym czy statystyki są aktywne.
Moja strona ma kodowanie znaków inne niż UTF-8, ale chcę umieszczać w tytułach zliczanych stron także znaki spoza angielskiego alfabetu, co mogę zrobić?
Najlepszym wyjściem byłaby zmiana kodowania strony na UTF-8, lecz jeśli z różnych powodów nie możesz tego zrobić, to możesz użyć iconv lub mb_convert_encoding.

Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy.

Albert Einstein